Aktualności

Sekcja Edukacji Obywatelskiej w Starachowicach.

Po czerwcowym szkoleniu w Grębiszewie delegaci z UTW w Starachowicach utworzyli Sekcję Edukacji Obywatelskiej już w dniu 4 lipca.

 

W Grębiszewie, w Konferencji projektu „Mam prawo wiedzieć i działać” udział wzięli następujący delegacji Uniwersytetu w Starachowicach: Pani Joanna Murawska, Pani Anna Tokarska i Pan Jerzy Krawczyk. Pan Jerzy został przewodniczącym Sekcji Edukacji Obywatelskiej.

 

Jak pisze Pan Jerzy w swoim sprawozdaniu: „Intensywnie pracowaliśmy całe wakacje spotykając się raz w tygodniu. W tym czasie udało nam się pozyskać działkę, na której utworzyliśmy "Społecznościowy Ogród Ziołowy". Posadziliśmy zioła. Od wiosny 2018 planujemy zajęcia dla dzieci, młodzieży i seniorów na których będziemy omawiali znaczenie posadzonych ziół.

Podjęliśmy współpracę z nadleśnictwem w Starachowicach oraz z Urzędem Miasta. W dniu 15 września wzięliśmy udział w "Sprzątaniu Świata". Nasza sekcja liczy aktualnie około 30 osób ale wiemy, że zainteresowanie naszą działalnością jest duże.”

W dniu 6 października 2017 na UTW w Starachowicach odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego. Dla uczczenia 10-lecia UTW w Starachowicach z inicjatywy członków Sekcji Edukacji Obywatelskiej uroczyście posadzono dąb o nazwie "JUBILAT" oraz odsłonięto tablicę pamiątkową. Uroczystość odwiedziła ekipa Telewizji Polskiej z programu "Dzień dobry Polsko".