Aktualności

Zapraszamy do drugiej edycji projektu "Mam prawo wiedzieć i działać" w 2017 roku!


Zainicjuj lub wzmocnij na swoim Uniwersytecie Trzeciego Wieku działania partycypacji obywatelskiej na rzecz zrównoważonego rozwoju. 
Fundacja Ziemia i Ludzie zaprasza UTW do wzięcia udziału w projekcie:

 

MAM PRAWO WIEDZIEĆ I DZIAŁAĆ!

Inicjatywy obywatelskie seniorów na rzecz lokalnych społeczności
i rozwoju Rad Seniorów

 

Chcesz mieć wpływ na swoje otoczenie? Ochronić przyrodę dla swoich dzieci i wnuków? Wyrazić opinię lub stworzyć inicjatywę lokalną? Wykorzystać potencjał Rad Seniorów?

Poznaj swoje prawa i możliwości!

 • Ucz się i baw na dwudniowej Konferencji dla 60 liderów z UTW:
  • Poznaj przepisy prawa i możliwości wpływu na administrację i władze samorządowe
   w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym w formie lokalnych Rad Seniorów,
  • dowiedz się jaki identyfikować problemy w lokalnym otoczeniu poprzez przyjazne Słuchaczom techniki partycypacyjne i przejdź krótki kurs pisania wniosków,
  • spędź miło czas podczas spotkania integracyjnego i nawiąż kontakty z liderami innych UTW

 

 • Zainicjuj sekcję Edukacji Obywatelskiej na swoim UTW dzięki atrakcyjnym materiałom edukacyjnym.

Nazwijcie się liderami, podzielcie się wiedzą i materiałami edukacyjnymi z kolegami z UTW, stwórzcie projekt inicjatywy lokalnej i wygrajcie nagrodę! 

 

Projekt jest bezpłatny dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku
oraz innych organizacji edukacji seniorów!

 

W projekcie:

 • Dwudniowa Konferencja z warsztatami dla przedstawicieli UTW „Senior liderem lokalnych inicjatyw obywatelskich na rzecz zrównoważonego rozwoju”

Zapraszamy od 2 do 6 przedstawicieli z jednego UTW. Uczestnicy wezmą udział w wykładach
i warsztatach oraz w spotkaniu integracyjnym. Wszyscy otrzymają certyfikat Lidera Edukacji Obywatelskiej.
Termin Konferencji: 21-22 czerwca 2017r. Lokalizacja: hotel konferencyjny w okolicach Warszawy. Pokrywamy koszty wyżywienia, noclegu, dojazdu z Dworca Centralnego w Warszawie do hotelu konferencyjnego.

 

 • Zainicjowanie na UTW Sekcji Edukacji Obywatelskiej

Uniwersytety i Liderzy Edukacji Obywatelskiej otrzymują w ramach projektu materiały edukacyjne dla Słuchaczy, w tym publikacje i specjalny e-learning dostępny dla wszystkich. Sekcje biorą udział w konkursie na projekt inicjatywy lokalnej.

Dla 10 pierwszych UTW, które zgłoszą się do projektu, oferujemy wykład w semestrze akademickim październik-grudzień 2017!

 

Zgłoszenia:

Warunkiem przystąpienia UTW do projektu jest akceptacja regulaminu i odesłanie formularza zgłoszeniowego w dniach od 24.04.2017 do 15.06 2017. Liczy się kolejność zgłoszeń! Od Uniwersytetów wymagamy pełnego zaangażowania we wszystkie działania projektu oraz sprawozdawczości z jego przebiegu.

Formularze zgłoszeniowe należy przysłać pocztą na adres: Fundacja Ziemia i Ludzie, ul. Napoleona Bonaparte 47b, 04-965 Warszawa. Możliwa jest rezerwacja miejsca w projekcie na 7 dni telefonicznie i mailowo.

Pytania o projekt i rezerwacje:
Ewelina Skoczeń tel. 502 365 899, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pobierz:

ZAPROSZENIE I REGULAMIN 

ZGŁOSZENIE